Тема: розфарбування чорно-білих ілюстрацій, фотографій. Перетворення кольорових фото в чорно-білі або одноколірні.

Мета: навчитись розфарбовувати чорно-білі ілюстрації та фотографії. Перетворювати кольорове фото в чорно-біле або одноколірне. Закріпити навички роботи з інструментами «Ласо» та «Пензель», закріпити навички роботи з палітрою кольорів, та з шарами зображення

Обладнання: комп'ютери IBM PC з встановаленими ОС і графічним редактором GIMP, (дана) інструкція.

Дати відповіді на такі питання:

Для того щоб зображення стало чорно-білим, у Вікні зображення використовують вказівку меню Колір / Знебарвити,

у вікні діалогу Знебарвлення визначають основу відтінків сірого кольору, що впливає на яскравість зображення, і натискають кнопку Гаразд.

Таким чином отримують таке зображення.

Щоб перетворити зображення на однокольорове, після знебарвлення використовують вказівку меню Колір / Баланс кольрів для виклику вікна діалогу Баланс кольорів.

Після коригування рівнів кольорів за допомогою повзунків, які «захоплюють і відпускають» вказівником миші, і натискання кнопки Гаразд після набуття малюнком потрібного кольору, можна отримати таке зображення.

Є багато способів розфарбування чорно-білих фотографій. Ми розглянемо лише деякі з них. Нехай у нашому розпорядженні є таке фото:

Завантажимо його у середовищі GIMP.

Вказівкою меню Зображення / Режим обираємо RGB. Cтворимо новий прозорий шар і назвемо його Метелик.

Клацнемо по значку Колір переднього плану та тла на Панелі інструментів.

Побачимо таке вікно:

За допомогою миші підбираємо потрібний відтінок кольору й натискаємо кнопку Гаразд. Далі робимо активним шар Метелик, клацнувши на ньому.

На Панелі інструментів вибираємо інструмент Пензель .

і замальовуємо метелика. Отримаємо таке.

У панелі Шари, Канали Контури, Вернути - Пензлі знаходимо випадний список Режим і обираємо Перекривання.

Отримаємо таке.

Аналогічно опрацьовуємо кожну ділянку, яку плануємо зафарбувати одим і тим самим кольором.

Примітка. Для кожної ділянки фото створюємо свій шар.

У результаті можемо отримати таке:

Розглянемо інший спосіб, що ґрунтується на використанні інструменту «Кольоровий баланс», вимагає більше праці, але має такі переваги:

Дії такі:
  1. Робимо активним шар, де є наше фото.

2. Обираємо ділянку (у поданому прикладі — квітку).

3. Виділяємо її інструментом Вільне виділення з Панелі інструментів.

Отримаємо таке.

Копіюємо цю ділянку (у буфер обміну) за вказівкою меню Правка / Копіювати. Вказівкою меню Шар / Створити шар викликаємо вікно діалогу Створення шару.

У цьому вікні діалогу вказуємо назву шару Квітка й натискаємо кнопку Гаразд. Вказівкою меню Правка / Вставити копіюємо зображення з буферу обміну. Натискаємо лівою кнопкою миші на довільну область нашого малюнка, щоб закріпити вставлену область.

Виконуємо вказівку меню Колір / Баланс кольорів и регулюємо повзунки для отримання потрібного кольору,

після чого натискаємо кнопку Гаразд.

Якщо колір не такий яскравий, як нам потрібно, повторюємо дії. Отримаємо таке.

Таким самим чином опрацьовуємо інші елементи фото: ріжемо на шматки й размальовуємо.

Рекомендації.

Створити у вказаній вчителем теці підтеку з назвою Ваше прізвище. Після виконання кожного завдання результати роботи записувати саме у цю теку у файлах з назвами Номер завдання. Файли для опрацювання брати з вказаної вчителем теки.

Завдання 1. Перетворити кольорове фото на чорно-біле.
Завдання 2. Перетворити кольорове фото на однокольорове.
Завдання 3. Розфарбувати чорно-біле фото.

Після виконання завдань прозвітуватися перед вчителем.

Доробити завдання 3, якщо воно було не завершене. Повторити прийоми опрацювання зображень, вивчнені на уроці. Розфарбувати чорно-біле фото.

Текст упорядковала Садовенко Тетяна Валентинівна, вчитель спеціалізованої школи № 3 Подільського району, під час виконання випускної работи на курсах підвищення кваліфікації з 10.09.12 по 28.09.12.