Тема: налаштування параметрів безпеки в середовищі браузера.

Мета: навчитися налаштовувати параметри безпеки на прикладі роботи з браузером Google Chrome. По завершенню вивчення теми учень

Обладнання: комп'ютери з встановаленими ОС і браузером Google Chrome, підключені до глобальної мережі.

4. Вироблення навичок.

Дати означення понять, записаних жирним шрифтом. Порівняти з текстом, поданим курсивом.

Комп'ютерна атакаце напад на комп'ютерну систему через мережу з наміром зробити комп'ютерні ресурси недоступними або несанкціоновано отримати особисту інформацію користувача.

Персональні дані, які зберігає браузерлогін та пароль для доступу до певного веб-русурсу можуть бути збережені для майбутнього швидкого доступу до ресурсу.

Фішингcпроба оманливим шляхом отримати від вас інформацію (зазвичай з допомогою фальшивого веб-сайту).

Пісочниця (в інтернет безпеці, англійською Sandbox) — механізм для безпечного виконання програм. Передбачає жорстко контрольований набір ресурсів (місце на жорсткому диску, оперативній пам'яті) для виконання гостьової програми. Доступ до мережі, системних ресурсів операційної системи, пряме зчитування інформації з пристроїв введення зазвичай частково емулюють або сильно обмежують.

3.Інструктаж з ТБ
4. Вироблення навичок
Мотивація
Комп'ютер, під'єднаний до мережі Інтернет, можуть реально атакувати. Chrome періодично завантажує оновлення з двох чорних списків (один для фішинг-сайтів і один для сайтів, що містять шкідливе ПЗ) і попереджає користувача, коли той намагається відвідати шкідливий сайт. Chrome, як правило, створює для кожної вкладки окремий процес, щоб не допустити ситуації, коли вміст однієї вкладки має можливість впливати на вміст іншої. Якщо процес опрацювання вмісту вкладки зависне, його можна буде завершити без ризику втрати даних інших вкладок. Процесу вкладки надано найменше дозволів: він процес може здійснювати обчислення, але не може зчитувати або записувати. Образно кажучи, вкладка розтащована у пісочниці.

Виконання наступних вказівок навчить налаштовувати параметри безпеки на прикладі Google Chrome.

1. Завантажити браузер Google Chrome.

2. Відкрити меню Chrome, натиснувши кнопку Налаштування та керування Google Chrome праворуч від рядка адреси.

3. Вибрати Налаштування.

4. Активувати посилання Показати розширені налаштування внизу сторінки.

5. Переглянути розширений список налаштувань, які можна змінювати в Google Chrome.

6. Переконатися, що у розділі Конфіденційність виставлено мітку Активувати захист від фішингу та шкідливих програм. У цьому випадку Google Chrome показує попередження при спробі відкрити сайт, підозрюваний у фішингу чи поширенні зловмисних програм.

7. У розділі HTTPS / SSL натиснути кнопку Керувати сертифікатами...

8. Переглянути різновиди й дані встановлених сертифікатів.

9. Повернутися до сторінки налаштувань Google Chrome.

10. У розділі Конфіденційність натиснути кнопку Налаштування вмісту.

16. Самостійно дослідити інші налаштування вмісту сторінки браузера Google Chrome.

17. Написати електронний лист на адресу вчителя з відповідями на такі питання.

1. Які можливості налаштування безпеки має Google Chrome?
    2. Як вимкнути потенційно вразливі компоненти браузера?
    4. Налаштування яких параметрів вмісту сторінки можливо у браузері Google Chrome?
    Тему листа сформувати за таким за шаблоном:
    безпека_браузера_клас_прізвище_ім'я.

18. Закрийте Google Chrome.

Підготовути повідомлення на тему: «Чому Google Chrome вважають одним з найбезпечніших браузерів на сьогоднішній день?»

Текст упорядкував Воронін Володимир Вікторович, вчитель спеціалізованої школи № 155 Шевченківського району міста Києва, під час виконання випускної роботи на курсах підвищення кваліфікації з 15.09.2014 по 03.10.2014.

Використані джерела

1. http://www.google.ru/chrome/— офіційний сайт.
  2. https://support.google.com/chrome — довідкова інформація та налаштування Google Chrome.
  3. https://uk.wikipedia.org/wiki/Google_Chrome — все про браузер Chrome.