Розробка уроку — практичної роботи

Тема: формулювання запитання й отримання відповіді за допомогою використання документа загального доступу — google-форми.

Мета: набуття практичних навичок в роботі з формами хмарного сервісу

Обладнання: комп'ютери у глобальній мережі з встановаленими ОС і браузером, дана інструкція.

Структура уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань.
  3. Вивчення нового матеріалу.
  4. Інструктаж з ТБ.
  5. Вироблення практичних навичок.
  6. Підведення підсумків уроку.
  7. Домашнє завдання.

Хід уроку
1. Організаційний момент
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку. Перевірка виконання домашнього завдання.

2. Актуалізація опорних знань

  1. Що таке обліковий запис і для чого він призначений?
  2. Яку послідовність операцій необхідно виконати для відкритття Google-диску
  3. Які створити деякий документ у сервісі Google Диск?

3. Вивчення нового матеріалу

I. Створення форми за допомогою сервісу Google Диск

  1. Зайти на сайт google.com чи gmail.com під своїм (попередньо створеним) обліковим записом.

  2. Натиснути на піктограму Додатки Google і вибрати Диск.

  3. Використати вказівку меню Створити / Більше / Google Форми.

II. Назва й опис форми

  1. Змінити назву Форма без назви на змістовну (наприклад, Чи дружній мій клас?).

  2. Ввести, якщо це потрібно, опис форми (наприклад, Шановані однокласники! Ця анкета допоможе нам чітко з'ясувати, які існують проблеми спілкування у нашому класі)

ІІІ. Введення питань у форму

  1. Відкрити текст з питаннями анкети.

  2. Замість Запитання без назви вставити перше питання анкети (наприклад: 1. Твій клас дружний?)

  3. Вставити пояснення, як правильно вводити відповіді:

    • вибрати піктограму в нижньому правому куті робочої області форми, а в ній вказівку Опис

    • замінити слово опис текстом пояснення: Вкажіть одну чи декілька правильних відповідей

  4. Вибрати тип питання Прапорці

  5. Ввеcти варіанти відповіде.

  6. Вказати, що на данне питання відповідь обов'язкова, скориставшись регулятором у нижньому правому куточку робочої області форми

  7. Отримати такий результат

IV. Додавання і введення нового питання

  1. Натиснути кнопку Додати запитання на панелі інструменті.

  2. Замість Запитання ввести наступне питання анкети.

  3. Ввести пояснення, як правильно вводити відповіді:

    • вибрати піктограму в нижньому правому куті робочої області форми, а з випадного списку Опис

    • заміниьти слово опис текстом пояснення (наприклад, <і>Вкажіть одну правильну відповідь).

  4. Вибрати тип питання З варіантами відповідей.

  5. Ввести варіанти відповідей.

  6. Вказати, що на данне питання відповідь обов'язкова, скориставшись регулятором у нижньому правому куточку робочої області форми.

Питання на спостережливість
(під час роботи відповіді записувати до текстового файлу з назвою Ваше прізвище, який потрібно надіслати учитель після виконання роботи)

  1. Чи є потреба зберігати документ?
  2. Де з'являється повідомлення про збереження документа?
  3. Що відбувається при наведенні вказівника миші на текст повідомлення?

V. Відкриття форми в режимі редагування

  1. Перейти до власного Google Диску.
  2. Знайти у переліку файлів створену форму.
  3. Клацнути двічі на ній.

VI. Підбір теми для форми

  1. Скористатися піктограмою палітра кольорів,

  2. Вибрати не конкретний колір, а зображення малюнка

  3. Вибрати тему оформлення, яка на вашу думку найкраще підходить до теми анкети.

  4. Натиснути кнопку попореднього перегляду, щоб побачити, в якому вигляді форму побачать однокласникам.

  5. Закрити вкладку попереднього перегляду.

  6. Якщо тема не влаштовує, повторити попередні кроки.

VII. Запрошення інших користувачів до перегляду анкети

  1. У режимі редагування анкети вибрати у верхньому правому куті форми Надіслати.

  2. Заповнити поля вікна Надіслати форму за таким зразком.

  3. Натиснути Надіслати.

Потрібно буде надіслати таке запрошення чотирьом вашим однокласникам, вказавши їхні адреси в полі Кому через кому або створити групу і надіслати листа, вказавши назву групи.

VIII. Заповнення надісланої анкети

  1. Відкрити власну поштову скриньку.
  2. Знайти листа з проханням заповнити анкету.
  3. Відкрити цього листа.


  4. Перейти до анкети, скориставшись відповідним посиланням
  5. Дати відповіді на запитання і вибрати посилання Надіслати.

Питання на спостережливість

  1. Вказати назву кнопки для переходу до форми.
  2. Вказати посилання переходу до форми.
  3. Вказати, які елементи форми було відображено в листі.

IX. Аналіз отриманих результатів

  1. Перейти у режим редагування форми.
  2. Вибрати посилання Відповіді.
  3. Переглянути отримані діаграми, які можуть мати вигляд





  4. Дати відповіді на запитання:

    1. Скільки респондентів дружать зі всіма однокласниками?
    2. Скільки респондентів добре почуваються у класі?
    3. Скільки респондентів ображають інших?
    4. Скільки респондентів при виникненні проблеми звертаються до однокласників?
    5. До скількох респондентів твого класу добре ставляться вчителі?

X. Надання доступу для редагування форми
  1. Перейти в режим редагування форми або в режим перегляду результатів опитування.
  2. Натиснути на піктограму Більше у верхньому правому куті сторінки.
  3. З випадного списку вибрати вказівку Додати співавторів


  4. У поле Запросити користувачів вікна діалогу ввести електронну адресу вчителя.
  5. Натисніть Надіслати

4. Інструктаж з ТБ
5. Вироблення практичних навичок


Завдання. Створити форму у повній відповідності з поданим вище описом. Надати вчителю можливість редагувати цей документ.

6. Підведення підсумків уроку
Виставлення оцінок.

7. Домашнє завдання

  1. Додати до анкети не введені у класі питання.
  2. Запросити 5 ваших однокласників заповнити анкету.
  3. Відгукнутися на прохання ваших однокласників заповнити анкету.
  4. Приготуватися до опису отриманих діаграм, побудованих за результатами опитування.

Текст упорядкував Анісімов Юрій Борисович, вчитель інформатики школи № 84 Печерського району міста Києва, під час виконання випускної роботи на курсах підвищення кваліфікації з 24.10.2016 по 24.11.2016.